Isuzu TORA Ankara’da Müşterileri ile Buluştu

Isuzu’nun yeni piyasa sunduğu aracı Isuzu TORA Ankara’da müşterileri ile buluştu. Isuzu’nun başarılı bayilerinde Gençler Otomotiv’in ev sahipliğinde gerçekleşen lansmanda görücüye çıkan Isuzu TORA müşterilerinden tam not aldı.

Anodolu Isuzu yetkililerinin de katıldığı lansmanda araç hakkında bilgi veren Gençler Otomotiv Genel Müdürü Fatih Tanrıkulu Isuzu TORA’nın 5.2 litrelik 205 beygir gücündeki Isuzu motoru ile TORA, kalkışta, düz yolda ve rampada performansı ile kullanıcılarını cezbetmeye hazır olduğunu söyledi.Tanrıkulu;  “Isuzu şanzıman ile süper uyumlu çalışan, 4 silindirli 637 Nm tork üreten Isuzu motoru ile TORA,  yakıtta cimri performansta cömert olacak.”dedi.

İçinde bulunduğu segmentte en çok satan kamyon olma özelliğini yıllardır koruyan Isuzu, yeni kamyonu TORA ile bir üst segmente geçerek vites büyüttü. Isuzu’nun Türkiye’de ilk kez bir model ismi kullanarak piyasaya sürdüğü TORA, Japonca’da KAPLAN anlamına geliyor. Doğada bir kaplan ne kadar çevik ve güçlüyse, yollarda da TORA kendini öyle hissettirecek.

Kemikli ve dayanıklı şasesi ve optimum dingil mesafeleri ile uzun ve kısa olmak üzere iki versiyon olarak piyasaya sunulan TORA, farklı sektörlerin kullanımına ve değişkenlik gösteren beklentilerine rahatlıkla cevap verebilecek çeşitli üst yapıların montajına uygun şekilde tasarlandı.

TORA’nın uzun versiyonuna 6.5 metreye kadar kasa uygulanabiliyor. Bu şekilde havaleli mal taşıyan birçok segmentin ihtiyacını fazlasıyla karşılayacak TORA, 15 Europaleti rahatlıkla taşıyabiliyor. Bu özelliği ile canlı hayvan taşımacılığından mevye ve sebze taşımacılığına, gıda taşımacılığından mobilya taşımacılığına kadar birçok sektöre hitap edebilecek.

Standart olarak sunulan ‘Şerit Takip Sistemi’ ile sürücünün ani şerit değiştirmesi durumunda sürücüye ikaz gönderiyor. Bu özelliği ile de rakiplerinden ayrılıyor. Yine hız sabitleyici özelliği şehirlerarası yollarda kullanılmak üzere öne çıkıyor. Belden destekli ayarlanabilir sürücü koltuğu ise güvenli ve rahat sürüş imkânı sağlıyor.